News

Targi NUFAM 2015

odwiedź nas w hali 2 na stoisku C15 w Karlsruhe od 24.09 - 27.09.2015. Zapraszamy ! | http://www.nufam.de

Korzystaj z TachoWeb i odczytuj dane w dwóch nowych miejscach w Polsce

Tachomel | Rumia | http://www.melzer.pl
Auto-Meter | Stare Miasto przy A2 | http://www.auto-meter.pl

Buduj z nami publiczną sieć TachoStacji i ciesz się dodatkowymi korzyściami.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy z DAKO Poland w tworzeniu publicznej sieci TachoStacji. Skontaktuj się z nami, zapytaj o ofertę. 

Zarządzanie całą flotą pojazdów oraz kierowców w jednym Portalu-TachoWeb

Wsparcie i pomoc dla zarządzającego transportem w jego obowiązkach wynikających z przepisów prawa.

Reguła jednej minuty

Reguła jednej minuty oferuje nowe zasady rejestracji aktywności z dnia 1 października 2011 r. Zwiększa efektywność i wydajność przedsiębiorstw transportowych poprzez wymierne korzyści wynikające z możliwości dluższego czasu prowadzenia pojazdu.

Nowości w DAKO – TachoWeb

Czasy Dyspozycyjne w zasięgu wzroku
rozpoczęcie dziennego oraz tygodniowego czasu odpoczynku
wykorzystane przedłużone dzienne czasy prowadzenia
wykorzystanie skróconych dziennych czasów odpoczynku
dzienny i obecny przebieg pojazdu
aktualna pozycja pojazdów

DAKO rozszerzyło swoją działalność w Polsce :

Lokalizacja pojazdów przez GPS |Zdalny odczyt Tachografu przez GPRS | Optymalizacja tras i wiele innych.

TachoWeb

DAKO portal internetowy

Pictogramme

WyczytywanieWyczytywanie

Prawo dotyczące tachografów cyfrowych wymaga wyczytywania danych tachografów co najmniej raz na 90 dni oraz danych karty kierowcy przynajmniej raz na 28 dni. Systemy DAKO umożliwiają automatyczny odczyt danych poprzez moduły TRM (TachoRemoteDownload). Szyfrowane dane bezpośrednio przenoszone są do serwera DAKO, tym samym zapewniając zgodność i terminowość danych z obowiązujacym rozporządzeniem (WE nr 561/2006).


tachografu i kartykierowcy przez GPRS

ArchiwizacjaArchiwizacja

Dane z tachografów cyfrowych oraz kart kierowców muszą być przechowywane w formie elektronicznej na dwóch oddzielnych nośnikach pamięci, w różnych miejscach, przez okres jednego roku. Przechowywanie nie jest wymagane w przypadku korzystania z portalu internetowego TachoWeb, który umożliwia archiwizację wszystkich danych pojazdów oraz kart kierowców na serwerze DAKO. Dane bezpośrednio trafiają do systemu poprzez zdalny odczyt naszych modułów TRM (TachoRemoteDownload) znajdujących się w każdym pojeździe badź poprzez sieć TachoStacji, zlokalizowanych w większości krajów Europy. Archiwizacja danych odbywa się zgodnie z prawnymi wymogami, w razie potrzeby umożliwia szybki wgląd lub pobranie danych.

AnalizaAnaliza

Wszystkie firmy zatrudniające kierowców są zobowiązane do monitorowania i anlizy danych z pojazdów oraz kart kierowców pod kątem obowiazującego prawa. W przypadku naruszeń są zobligowane do poinformowania pracowników i pouczenia ich. Portal internetowy TachoWeb umożliwia podgląd, analizę oraz pobranie wykroczeń badź aktywności kierowców. Dzięki analizie ewidencji czasu pracy, program pokazuje zestawienie czasu jazdy oraz czasu pracy poszczególnych pracowników.

ZarzadzanieZarządzanie

Zarządzanie jest kluczowym elementem każdego przedsiębiorstwa, również firm transportwych. Szereg funkcjonalności znajdujący się w jednej zakładce pozwala szybko i sprawnie pozyskać potrzebne informacje dotyczące m.in.
- okresowych badań pojazdów i kierowców,
- szkoleń z zakresu BHP i innych,
- terminów wyczytywania kart kierowców i pojazdów,
- przeglądu floty (badanie emisji spalin),
- dat ważności wszelkich urządzeń (apteczka, gaśnica, ADR)

Co więcej portal TachoWeb umożliwia zarządzanie kontenerami, naczepami jak również użytkownikami systemu wraz z delegowaniem uprawnień. Możliwe jest również tworzenie formularzy urlopowych kierowców, zapewniających ciągłość w ich aktywności. TachWeb posiada możliwość importu danych, pozwala wygenerować potrzebne raporty do pliku PDF, które można filtrować wedle różnych kryteriów tj. typu czy liczby wykroczeń w danym, określonym przez użytkownika okresie.

LokalizacjaLokalizacja

Lokalizacja pojazdów GPS zapewnia pełną kontrolę i sprawowanie nadzoru nad flotą pojazdów danego przedsiębiorstwa. Pełna wiedza dotycząca lokalizacji pozwala na sprawniejsze zarządzanie flotą. DAKO oferuje produkty wspomagające zarządzanie flotą poprzez monitorowanie pojazdów. System śledzenia pozwala utrzymać wszystkie pojazdy w zasięgu wzroku monitorując je w czasie rzeczywistym. Co więcej możliwy jest natychmiastowy, aktualny podgląd trasy i pozycji pojedynczych pojazdów a także nieprzerwana historia wszystkich przejechanych tras z ostatnich 24 miesięcy. W ten sposób skraca się czas reakcji na realizację nowych zleceń dzięki czemu system pozwala zaoszczędzić czas oraz zredukować koszty paliwa itp. Ponadto TachoWeb umożliwia zakładanie Geosterf wraz z funkcją powiadamienia SMS w przypadku wjazdu/wyjazdu z założonej Geostrefy przez użytkownika.

FuhrparkverwaltungZarządzanie flotą

Zarządzanie flotą pojazdów pozwala na kompleksowe zestawienie i podgląd wszystkich danych technicznych określonego pojazdu, jego historię jazdy wraz ze szczegółową lokalizacją tras. Istnieje również możliwość generowania potrzebnych rapotrów do pliku PDF i Excel.

Dzięki unikalnemu połączeniu portalu internetowego DAKO TachoWeb ze zdalnym odczytem danych z tachografów oraz aktualnym czasem jazdy i odpoczynku, DAKO Poland Sp. z o.o. oferuje dodatkowe korzyści użytkownikom. Reguła jednej minuty zwiększa efektywność i wydajność przedsiębiorstw transportowych poprzez wymierne korzyści wynikające z możliwości dłuższego czasu prowadzenia pojazdu. Pozwala to szybko i sprawnie optymalizować jazdę kierowcy.

Odczyt z dokładnością do sekundy jest bardzo istotny, dlatego też, DAKO Poland Sp. z o.o. nie oferuje tylko kompletnej zamiany na nowe urządzenie rejestrujące czas, ale także instalację modułów tachografów cyfrowych z możliwością zdalną odczytu danych, które bezpośrednio są wysyłane do centrum danych DAKO. Technika zdalnego odczytu nie wymaga żadnych dodatkowych działań kierowcy czy zarządcy flotą. Czas postoju związany z manualnym odczytem danych nie wchodzi w grę. Zamiast tego, szyfrowane informacje każdego klienta, szybko i sprawnie przenoszone są do serwera DAKO, gdzie w każdym momencie mogą zostać odczytane. Co więcej, DAKO oferuje wiele możliwości inteligentnej analizy kierowców umożliwiając bardziej wydajną pracę.

W połączeniu z lokalizacją pojazdu, dyspozytor ma możliwość ustalania oraz monitorowania trasy dla całej floty. Oprócz efektywnego i dokładnego punktu śledzenia trasy, dyspozytor poprzez kolejną kontrolę tras, może odkryć potencjalne oszczędności. Podstawą obliczeń jest, najtańsza, najkrótsza albo najszybsza trasa, wybierana na podstawie wcześniej zdefiniowanych przez firmę poszczególnych pozycji kosztów. Naturalnie, dyspozytor nie widzi tylko liczb, lecz wizualną możliwość porównania z alternatywnymi, dostępnymi trasami.

Nowości

  • Kompleksowe zarządzanie flotą jako podstawa zarządzania technicznego wszystkich pojazdów, naczep i kontenerów;
  • Wsparcie i pomoc dla zarządzającego transportem w jego obowiązkach wynikających z przepisów prawa;
  • Sterowanie regularną kontrolą prawa jazdy;
  • Rozszerzenie zasięgu lokalizacji o funkcję geostref;
  • Intuicyjna i bardziej efektywna kontrola oraz analiza tras;
  • Generowanie firmowych raportów zawierających statystyki porównawcze różnych zakresów dotyczących wykroczeń.